Na co zwracać uwagę wybierając okulary na rower?

okulary

Możesz bez zastanowienia wybrać najnowszy lub najmodniejszy model taki, jaki zdarzyło ci się widzieć w reklamach lub na twarzy znanego sportowca, którego podziwiasz. Wiedz jednak, że nie zawsze jest to najlepszy wybór. Okulary na rower dobieraj przede wszystkim pod kątem ich walorów ochronnych oraz własnego komfortu, mając na uwadze styl jazdy, jaki preferujesz, i to, ile czasu spędzasz na rowerze. Zanim kupisz konkretne okulary na rower, przyjrzyj się ich ramkom, szkłom i, jeśli to konieczne, cechom konstrukcyjnym i technologicznym nadającym okularom szczególną funkcjonalność.

Optymalne ramki – zwróć uwagę na możliwość regulacji nosków i materiały, z jakich wykonano zauszniki. Okulary na rower skonstruowane są tak, że ściślej przylegają do głowy, zbyt duży nacisk lub materiał podrażniający skórę, mogą być przyczyną poważnego dyskomfortu.

Dobre szkła – powinny posiadać filtry UV, w ten sposób ochronią oczy przed promieniowaniem UV, odpowiednio duża powierzchnia ochroni oczy przed zanieczyszczeniami, a barwa szkieł może zmieniać widoczność.

Technologia – specjalne impregnaty umożliwiające m.in. bezproblemową jazdę w deszczu i po błocie – mogą się przydać, choć niekoniecznie, wiele zależy od producenta. Warto natomiast zadbać o to, by okulary były możliwie jak najbardziej odporne na zarysowania piaskiem, ziemią i innymi drobinkami.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria Rowerowe, Odzież Rowerowa i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *