Ubrania na rower na chłodniejsze dni

Choć jazda na rowerze kojarzy nam się przede wszystkim z okresem letnim i wiosennym wielu rowerzystów nie może sobie odmówić jazdy  w chłodne wiosenne i jesienne dni, a także zimą. Wybór ubrań na rower nie trudno jest wybrać coś na cieplejsze dni. Cieplejsze ubrania na rower mogą już jednak stanowić małe wyzwanie. Oto kilka wskazówek mówiących o tym, jak dobrać właściwe ubrania rowerowe.

Najlepiej na cebulkę

W przypadku zimowych przejażdżek rowerowych najbardziej sprawdza się ubiór na cebulkę. Zakładając więcej warstw odzieży zawsze mamy wybór i ewentualnie po drodze możemy coś zdjąć lub znów założyć gdy robi się chłodniej.

Ciepło, ale nie za ciepło

Warto pamiętać szczególnie o tym, że podczas jazdy na rowerze, zwłaszcza szybkiej, wykonywana jest większa praca niż na przykład przy chodzeniu. Oznacza to, że już sama wykonywana praca może mocno rozgrzewać. Nie warto więc ubierać się tak ciepło jak na przykład na spacer.

Wygodnie

Bardzo często ubierając na siebie kilka warstw różnych ubrań na rower, bardzo łatwo zapominamy o tym, że powinny być one przede wszystkim wygodne. Tymczasem duża ilość ubrań może prowadzić do krępowania ruchów, a co za tym idzie do mniej efektywnej jazdy.

Czapka i rękawiczki
Nie warto także zapominać o czapce i rękawiczkach. Duży podmuch powietrza powodowany szybkością jazdy i jednoczesne zimno mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Warto wobec tego zabezpieczyć także ręce i głowę. Wybierajmy rękawiczki, które są nieprzewiewne oraz dobrze trzymają się kierownicy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież Rowerowa i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *