Podział butów rowerowych

but MTBW dzisiejszych czasach możemy wymienić bardzo wiele różnorodnych butów rowerowych, dzięki czemu każdy rowerzysta może wybrać obuwie, które w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania. W chwili obecnej zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się buty MTB i buty szosowe, które można znaleźć w każdym profesjonalnym sklepie rowerowym.

Najpopularniejsze buty rowerowe
Z roku na rok coraz większą popularność zyskują buty BMX i Gravity, które przeznaczone są przede wszystkim dla rowerzystów uprawiających sporty ekstremalne. Wśród profesjonalistów i amatorów rekordy sprzedaży biją jednak buty MTB, które charakteryzują się niesłychaną wygodą i doskonałą sztywnością. Buty tego typu mogą posiadać specjalne zapięcia na rzepy, na klamrę albo na żyłkę. Buty szosowe, jak łatwo się domyśleć, przeznaczone są głównie dla potrzeb kolarstwa szosowego. Obuwie tego typu wyróżnia się bardzo niską wagą i dużą sztywnością.

Buty turystyczne
Na półkach sklepowych można znaleźć również buty turystyczne tzw. trekkingi, które charakteryzują się zdecydowanie mniejszą sztywnością od butów MTB, dzięki czemu można wykorzystywać je nie tylko do jazdy na rowerze, ale również do spacerowania. Rowerzyści mogą wybrać również zimowe obuwie MTB, które charakteryzują się z kolei bardzo szeroką cholewką wykonaną z neoprenu albo goretex’u. Buty tego typu sprawdzą się nawet w najtrudniejszych i najbardziej niesprzyjających warunkach.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obuwie Rowerowe i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *