Koszulki rowerowe

koszulka rowerowaPopularność roweru w ostatnich latach wzrosła. Zanim jednak pójdzie się pojeździć, warto zaopatrzyć się w odpowiednią odzież kolarską. Na rynku istnieje spora ilość producentów. Wybór na przykład odpowiedniej koszulki rowerowej nie jest najłatwiejszy.

Wygląd
Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze nowej koszulki jest niewątpliwie jej wygląd. Koszulka winna ładnie się prezentować, powinna także być dopasowana do sylwetki. W koszulkę możemy także zaopatrzyć się w internecie. Wtedy należy dokładnie się zmierzyć, by kupić właściwy rozmiar.

Ważnym elementem jest także odpowiedni kolor. Dobrym rozwiązaniem będą koszulki w kolorze białym i czarnym. Można je łączyć praktycznie ze wszystkim.
Modne są także ostatnio te w kolorze fluo. Nie tylko fajnie się prezentują, ale także sprawią, że kolarz będzie bardziej widoczny.

Ważne cechy koszulek
Niektóre droższe koszulki posiadają tzw. ochronę UPF, czyli jest to odzież z ochroną przeciwsłoneczną. Pomaga ona zmniejszyć ekspozycje na szkodliwe promieniowanie słoneczne. Dzięki temu można ochronić skórę przed ryzykiem zachorowania na choroby skórne. Jest to ciekawe rozwiązanie dla osób z jasną karnacją oraz dla tych, którzy są wrażliwi na promienie słoneczne.

Ważny jest także materiał, z którego wykonana jest koszulka. Powinien być przewiewny. Komfort użytkowania polepszą także dodatkowe rozwiązania zwiększające wentylację.

Podsumowanie
Warto zdecydować się na taką koszulkę na rower, która będzie wykonana z przewiewnego materiału. Ważne jest także, by przede wszystkim dobrze się w niej czuć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Odzież Rowerowa i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *