Po czym poznać dobre buty rowerowe?

buty spd2Wiedza na temat tego, jak przygotować się do jazdy na rowerze jest już na tyle powszechna, że coraz rzadziej spotykamy się z osobami, które wsiadają na rower zaopatrzone w obuwie, w którym przemieszczają się na co dzień. Niestety, nawet ci z nas, którzy decydują się na zakup butów rowerowych nie ukrywają, że nie zawsze mogą liczyć na oczekiwane rezultaty związane z ich noszeniem.

Bardzo często winni są sami rowerzyści. Choć zdecydowana większość z nich pamięta o znaczeniu grubej podeszwy, często okazuje się, że mamy poważne problemy z wymienieniem innych zalet, które powinny charakteryzować buty rowerowe. Tymczasem okazuje się, że ich liczba nie jest wcale mała, buty na rower powinny bowiem zapewniać nie tylko komfort, ale także bezpieczeństwo. Warto, aby były wykonane z materiału, który nie utrudnia skórze oddychania, nie zaleca się przy tym wykorzystywania obuwia używanego już przez kogoś innego. Buty takie są zazwyczaj dostosowane do innej budowy stopy, a tym samym mogą nie wytrzymać obciążeń, z którymi mamy do czynienia podczas jazdy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Obuwie Rowerowe i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *