Jak wybrać dobry kask rowerowy?

rodzina w kaskach rowerowychDługie wycieczki rowerowe wymagają przygotowania odpowiedniego sprzętu. Wśród niezbędnych akcesoriów znajdują się m.in. kaski rowerowe. Ich prawidłowy dobór jest szczególnie ważny, gdyż mają one zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort podczas jazdy.

Dobrej klasy kaski rowerowe umożliwiają łatwą regulację. Zwykle zapięcie czy poluzowanie kasku na głowie będzie w ich przypadku możliwe przy użyciu jednej ręki. Ponadto powinny być one wyposażone w liczne otwory, przez które chłodzona będzie głowa podczas jazdy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pot nie będzie zbierał się na skórze ani spływał po karku i czole. Kask rowerowy na długie wycieczki powinien posiadać także nieco wysunięty przód, który będzie dodatkowo zabezpieczał rowerzystę przed wiatrem i deszczem.

Warto także sprawdzić, z czego wykonane są paski zapinające. Materiał powinien być bowiem miękki, by nie powodował on podrażnień i by nie odciskał się on na skórze. Podczas długich podróży w kasku mogłoby to grozić otarciami i bąblami na skórze, które mogłyby przerodzić się nawet w krwawe rany. Nie wybierajmy zatem tanich, słabej jakości kasków na rower, gdyż przyniosą nam one jedynie więcej szkody zamiast pożytku. Dobrze przemyślmy swoje zakupy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Akcesoria Rowerowe i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *