Rowery – bogactwo możliwości

Każdy, kto choć raz spróbował jazdy na rowerze i poczuł przyjemność pochodzącą z tej formy sportu, z pewnością będzie do niego wracał.  W obecnych czasach wzrostu świadomości społecznej dotyczącej wartości dla zdrowia ruchu, wszelkiej aktywności fizycznej, rowery stały się jedną z najbardziej atrakcyjnych form wypoczynku na powietrzu dla osób w różnym wieku, o różnym stanie zdrowia czy zasobności portfela.

rowerzystaW małych miejscowościach z inicjatywy gminnej we wsparciu ze środków unijnych powstają piękne widokowo ścieżki rowerowe, prowadzące np. brzegiem morza, koronami wałów przeciwpowodziowych, czy w lasach. Także w miastach coraz więcej jest ścieżek umożliwiających przejazd rowerzystom na stosunkowo długich trasach.

Producenci rowerów prześcigają się w tworzeniu coraz to nowych modeli, dostosowanych do różnej intensywności jazdy, różnych warunków terenowych – rowery szosowe, miejskie, trekkingowe, BMX czy rowery górskie.

Największym powodzeniem cieszą się jednak rowery turystyczne, które trafiają w gusta dużej grupie osób.

Decydując się na wybór odpowiedniego modelu trzeba w pierwszej kolejności określić własne predyspozycje i potrzeby. Jeśli chcemy rowerem jeździć na wycieczki turystyczne i używać go do codziennej jazdy np. do pracy trzeba zwrócić uwagę na wytrzymałość,  wagę czy też wyposażenie – np. w błotniki, ułatwiające jazdę podczas deszczu, czy bagażnik. I tu można rozważyć propozycję firmy Unibike, która wypuściła na rynek rower  Voyager.rower Unibike Voyager

Rower Unibike Voyager występuje w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, białej i srebrnej i przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Rower Voyager Unibike jest stosunkowo lekki i waży ok. 17 kg, w zależności od rozmiaru ramy. Wszystkie części roweru są aluminiowe, mechanizm korbowy, przerzutki, piasty kół oraz elementy kontroli tj. hamulce, manetki  pochodzą z marki Shimano, rower posiada błotniki, sprawdzające się w dżdżystą pogodę, pedały z antypoślizową powierzchnią. W dodatkowym wyposażeniu znajduje się bagażnik, oświetlenie i nóżka umożliwiająca parkowanie roweru.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *