Na co zwracać uwagę kupując rower miejski?

IMG_4501Jeśli bliska ci jest idea rowerowej elegancji, wygląd roweru miejskiego jest niezmiernie ważny, ale elegancja i walory wizualne to za mało, by sprawnie poruszać się po mieście. Jeśli masz zamiar aktywnie korzystać z roweru, czeka cię przemieszczanie się po ulicach (lub rowerowych ścieżkach) w różnych warunkach pogodowych i w różnych celach. Zadbaj o to, by zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Funkcjonalne rowery miejskie
Rowery miejskie, które mogą pochwalić się najlepszą funkcjonalnością, są jednocześnie lekkie i wyposażone we wszystkie, niezbędne miejskiemu rowerzyście, dodatki. Należą do nich błotniki i chlapacze, obudowy napędu i osprzęt do przewożenia bagażu (zakupów, toreb, teczek) w postaci bagażnika z tyłu roweru i kosza zamontowanego na kierownicy.

Do jazdy po zmroku i w warunkach ograniczonej widoczności przydadzą ci się solidne światła (zasilane bateriami lub dynamem) i rama skonstruowana tak, by pozwalała na łatwe i bezproblemowe zatrzymywanie się na światłach, a w czasie jazdy umożliwiała zajęcie możliwie wyprostowanej pozycji, zapewniającej dobrą widoczność.

Ilość przełożeń nie ma znaczenia, o ile nie będziesz pokonywać długich dystansów w różnorodnie ukształtowanym terenie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Rowery i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Na co zwracać uwagę kupując rower miejski?

  1. Matthew pisze:

    Ostatnio w moim mieście działają wypożyczalnie rowerów miejskich, ale muszę przyznać że modele, które tam występują średnio nadają się do sprawnej jazdy – są dość ciężkie, mało zwrotne, no i ich wygląd jest nieszczególny. Są też pewne problemy z wypożyczaniem tych rowerów za pomocą karty miejskiej, koleżanka ostatnio miała z tym sporo kłopotów. Dlatego coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem własnego roweru miejskiego, tym bardziej że są też wersje męskie (np. tutaj http://www.zico-bike.pl/miejskie), więc chyba będzie to rozsądniejszy wybór niż 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *